2016-06-16

JUŻ W NAJBLIŻSZY PONIEDZIAŁEK, 20 CZERWCA, ODBĘDZIE SIĘ KONFERENCJA „BIZNES PREKURSOREM INNOWACJI SPOŁECZNO-ŚRODOWISKOWYCH. SOCIAL CARBON OFFSET”.

 

Podczas konferencji wraz z przedstawicielami m.in. ORANGE, Yves Rocher czy UPS będziemy dyskutować o tym, czy i jak biznes może prowokować zmiany w społeczeństwie i wpływać na zminimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Przedstawimy też praktyczne wskazówki na temat organizowania odpowiedzialnych wydarzeń. 

 

Tematem przewodnim konferencji, której jesteśmy partnerem, będzie wpływ biznesu na środowisko i lokalne społeczności, polityka klimatyczna oraz innowacyjne narzędzie, jakim jest offsetowanie emisji gazów cieplarnianych przez inwestycję w zieloną energię.  Jednym z elementów konferencji będzie panel dyskusyjny, którego gościem będzie dr Marta Godlewska-Goska, PR & CSR Manager ICP. Spotkanie zakończy się warsztatami w formie gier interaktywnych, pokazujących w praktyce zagadnienia poruszane na konferencji, takich jak Sustainable Business Value Game, której celem jest budowanie umiejętności strategicznego zarządzania CSR.

 

Do udziału zapraszamy przedsiębiorców i wszystkie osoby świadome wyzwań dzisiejszego świata – zarówno środowiskowych jak i społecznych.

 

 

Data: 20.06.2016,

 

Miejsce: Centrum Zielna, ul. Zielna 37, Warszawa

 

Rejestracja na konferencję i warsztaty - do 18 czerwca 2016

 

Program konferencji "Biznes prekursorem innowacji społeczno-środowiskowych. Social Carbon Offset".

 

Miejsce: Centrum Zielna, ul. Zielna 37, Warszawa

 

Data: 20 czerwca 2016

 

10.15Otwarcie konferencji - Joanna Mieszkowicz, Prezeska Fundacji Aeris Futuro

 

10.20 – 10.30:  10 lat doświadczeń w offsetowaniu emisji CO2 - Joanna Mieszkowicz, Prezeska Fundacji Aeris Futuro

 

10.30 – 11.00: Biznes a polityka klimatyczna. Interakcje, zagrożenia, możliwości - dr hab. Zbigniew Karaczun, profesor SGGW, Przewodniczący Rady FAF

 

11.00 – 12.00Panel dyskusyjny: Biznes prekursorem innowacji społeczno-środowiskowych

 

  • Marta Kałuska, Yves Rocher
  • Beata Stefaniuk, UPS
  • Sebastian Grabowski, Orange Polska
  • dr Marta Godlewska-Goska, ICP Group SA
  • Łukasz Makuch, The Sustainers Sp. z o.o.

12.00 – 12.45:  Social Carbon Offset. Innowacyjne narzędzie dla odpowiedzialnego biznesu - Wojciech Stępniewski, Wiceprezes Fundacji Aeris Futuro oraz Marcin Cholewa, Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN

 

12.45 – 13.30:  Lunch

 

13.30 – 15.00:  Warsztaty

 

  • Strefa gier: Pobudź się. Kreatywność – wyobraźnia – umiejętności menadżerskie.
  • Strefa SCO: Kalkulator śladu węglowego Twojego przedsiębiorstwa