2016-06-27

Impreza z okazji Dnia Dziecka to już nasza czerwcowa tradycja –
tym razem dzieciaki ze Świetlic Caritas Archidiecezji Łódzkiej przyjechały
do Warszawy, by wziąć udział w Wielkiej Pirackiej Wyprawie!Na czele wyprawy stał nasz Senior Treasure&Ship Manager, Gregory Czarnobrody, który po zwerbowaniu nowej załogi pirackiej, poprowadził statek po Kanale Żerańskim, Jeziorze Zegrzyńskim i Narwi. Nowi piraci jednak
nie mieli łatwo – aby wziąć udział w poszukiwaniu skarbu musieli poznać pirackie zwyczaje, nauczyć się śpiewania szant i wiązania węzłów. Po opanowaniu sztuk pirackich przed uczestnikami stanęło prawdziwe wyzwanie – odnalezienie Wielkiego Skarbu. Kapitan uzbrojony był jednak tylko w pierwszy kawałek mapy - reszta schowana była na odludnej wyspie, zwanej Jachranką, w gąszczu pułapek, zapadni i zagadek.
Aby się do niego dostać, dzieciaki musiały wykorzystać wszystkie nowe umiejętności, które poznały podczas rejsu. 

 

Apetyt Kapitana Czarnobrodego oraz jego dzielnej załogi pirackiej zaowocował jednak spektakularnym sukcesem – a słodki skarb w postaci złotych, czekoladowych monet szybko rozszedł się wśród piratów.
Nie był to jednak koniec – bo wielkim finałem Pirackiej Przygody było spotkanie oraz warsztaty taneczne
z finalistami ostatniej edycji You Can Dance - Hanią Szychowicz i Joachimem Uetake. Młodzi tancerze zaprezentowali dzieciakom część ze swoich specjalnych układów tanecznych, nauczyli ich kilku kroków,
a także spędzili czas, odpowiadając na masę pytań zafascynowanych dzieciaków. 

 

Serdecznie dziękujemy Caritasowi oraz Świetlicom Środowiskowym z Łodzi za cudowną, wieloletnią współpracę, która owocuje tak świetnymi projektami. Dziękujemy dzieciakom za zaangażowanie – Wasze emocje i czysta radość to to, co będziemy wspominać przez lata! Dziękujemy też naszym partnerom – Bakomie, która ufundowała dla dzieci jogurty oraz PKO Bankowi Polskiemu, dzięki któremu każdy uczestnik dostał pamiątkową maskotkę.