2017-06-30

Zgodnie z naszą firmową tradycją pod koniec czerwca zorganizowaliśmy spotkanie dla dzieci ze Świetlic Środowiskowych Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Co roku wizyty w stolicy oferują im dawkę solidnej zabawy, emocji i niezapomnianych doświadczeń tak też było i tym razem! 21 czerwca ugościliśmy podopiecznych świetlic w Warszawie już po raz piąty, a dzień upłynął pod hasłem „Fiesta Mexicana”.

Dzieci odwiedziły warszawską Papugarnię – była to niepowtarzalna okazja by podejrzeć z bardzo bliska (a nawet dotknąć!) dotknąć egzotyczne okazy ptaków, oraz zatańczyły na wrotkach podczas latynoamerykańskiego disco we wrotkarni. A ponieważ dobrze wiemy, że najsmaczniejsze dania to te, które się własnoręcznie przygotuje, zaprosiliśmy dzieciaki do wspólnego meksykańskiego gotowania: w menu były quesadille z aromatyczną kolendrą, smakowite salsy czy deser z nasionami chia. Warsztaty poprowadziła Grupa RSVP, a my odkryliśmy mnóstwo kulinarnych talentów. Na zakończenie dzięki koncertowi zespołu Sambalada nasi goście prosto z Meksyku przenieśli się do… Brazylii – nie tylko słuchali pięknych melodii, ale też sami mogli spróbować gry na tradycyjnych brazylijskich instrumentach.  

W organizację wydarzenia zaangażowani byli jak co roku nasi partnerzy lub klienci: Grupa RSVP poprowadziła warsztaty kulinarne, Bank PKO BP podarował gadżety, Legro wsparło nas w organizacji koncertu, a Bakoma przekazała dzieciakom produkty spożywcze. Gorąco dziękujemy organizacjom, które nas wsparły, a przede wszystkim Caritasowi za dającą nam tak wiele satysfakcji współpracę.